Licensed to Southwest Wheelchair AA Team        HY-TEK's Meet Manager 4/29/2012
                 Texas Regional Games - 4/20/2012 to 4/22/2012                 
                                San Antonio TX                                 
                                    Results                                    
 
Event 1  Women 60 Meter Dash T33
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H# Points
===============================================================================
Finals
  1 Chapa, Kaitlyn            10 Unattached             1:35.16   1.7  2  10   
 
Event 1  Women 60 Meter Dash T54
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Peters, Melanie           10 Unattached             1:00.10   1.2  10   
 
Event 1  Boys 60 Meter Dash T33
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
 -- DeRousse, Samuel          12 KK                          DQ   1.2 
 
Event 1  Boys 60 Meter Dash T35
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1 Gonzalez, Paul            12 KK                       27.12   1.7  2  10   
  2 Donias, Gabriel           10 KK                       28.16   1.2  1   8   
  3 Esnayra, Mauricio          8 KK                       40.63   1.7  2   6   
 
Event 1  Boys 60 Meter Dash T38
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Sandoval, Michael          8 KK                       12.85   1.2  10   
 
Event 1  Boys 60 Meter Dash T41-42
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1 Brown, Elias               8 Unattached               17.71   1.7  2  10   
 
Event 1  Boys 60 Meter Dash T43-44
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1 Egan, Shane               11 Unattached               12.12   1.7  2  10   
 
Event 1  Boys 60 Meter Dash T45-46
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Cervantes, Nicholas        8 KK                       18.52   1.2  10   
 
Event 1  Boys 60 Meter Dash T52
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Amos, Tracale             11 Unattached               22.90   1.2  10   
 
Event 1  Boys 60 Meter Dash T54
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1 Guerrero, Brayan           8 Unattached               24.73   1.2  1  10   
  2 McClendon, Brett           9 KK                       25.94   1.7  2   8   
 
Event 2  Women 100 Meter Dash T11
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1 Taylor, Lakeria           16 Unattached               16.89   1.3  6  10   
 
Event 2  Women 100 Meter Dash T33
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1 Messer, Kristen           25 Unattached               23.07   1.6 10  10   
 -- Chapa, Kaitlyn            10 Unattached                  DQ   1.7  8 
 
Event 2  Women 100 Meter Dash T34
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1 Gaeth, Chanda                ARMY                     31.04   1.6 10  10   
 
Event 2  Women 100 Meter Dash T43-44
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1 wright, Daphne            42 Unattached               16.27   1.0  4  10   
 
Event 2  Women 100 Meter Dash T52
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1 Leitner, Cheryl           29 Unattached               24.36   1.6 10  10   
 
Event 2  Women 100 Meter Dash T54
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1 Mazyck, Centra            36 Unattached               30.79   1.6 10  10   
  2 Oyler, Cynthia            14 Unattached               40.07   1.7  8   8   
 -- Peters, Melanie           10 Unattached                  DQ   1.5  9 
 
Event 2  Boys 100 Meter Dash T12
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1 Cooper, Dailen            15 Unattached               14.00   1.3  6  10   
  2 Harrison, Willie          18 Unattached               14.72   1.3  6   8   
 
Event 2  Boys 100 Meter Dash T13
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1 Guthrie, Troy             20 Unattached               14.06   1.3  6  10   
 
Event 2  Boys 100 Meter Dash T32
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1 Struxness, Wyatt          15 KK                       43.60   1.7  8  10   
 
Event 2  Boys 100 Meter Dash T33
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  3 DeRousse, Samuel          12 KK                     1:10.46   1.7  8   6   
 
Event 2  Boys 100 Meter Dash T35
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1 Velasquez, Daniel         15 KK                       20.97   1.3  5  10   
  2 Donias, Gabriel           10 KK                       46.18   1.5  3   8   
  4 Esnayra, Mauricio          8 KK                     1:13.63   1.5  3   5   
 
Event 2  Boys 100 Meter Dash T36
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1 Clemens, Chris            39 NAVY                     13.62   1.3  5  10   
 
Event 2  Boys 100 Meter Dash T37
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1 brogan, karsten           17 Unattached               13.80   1.0  4  10   
  2 Miles, Mitchell           17 GUM                      15.88   1.3  5   8   
  3 McKinley, Will            16 Unattached               17.33   1.3  5   6   
  4 Liendo, Arturo            12 KK                       19.33   1.5  3   5   
 
Event 2  Boys 100 Meter Dash T38
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1 Sandoval, Michael          8 KK                       21.97   1.5  3  10   
 
Event 2  Boys 100 Meter Dash T41-42
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1 Brown, Elias               8 Unattached               29.78   1.5  3  10   
 
Event 2  Boys 100 Meter Dash T43-44
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1 Cardenas, Juan            22 Unattached               14.92   1.6  2  10   
  2 McIntosh, Ryan            24 Unattached               13.13   1.6  2   8   
  2 Geddie, Ryan              11 Unattached               18.75   1.7  1   8   
  3 Egan, Shane               11 Unattached               20.71   1.7  1   6   
 
Event 2  Boys 100 Meter Dash T45-46
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1 Gaupp, Robbie             27 Unattached               12.87   1.6  2  10   
  1 Kacer, Michael            30 ARMY                     12.92   1.7  7  10   
  2 Cervantes, Nicholas        8 KK                       30.87   1.5  3   8   
 
Event 2  Boys 100 Meter Dash T51
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1 Stephens, Quintin         54 USMC                     32.25   1.4 11  10   
 
Event 2  Boys 100 Meter Dash T52
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1 McCoy, Nicholas           29 Unattached               20.28   1.4 11  10   
  2 Gallegos, Joel            23 Unattached               20.84   1.6 10   8   
  3 Porter, Larry             44 Unattached               27.91   1.6 10   6   
  4 Amos, Tracale             11 Unattached               35.84   1.5  9   5   
 
Event 2  Boys 100 Meter Dash T53
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1 Torres, Arturo            23 Unattached               17.22   1.4 11  10   
  2 Bermudez, Ramiro          53 Unattached               18.12   1.4 11   8   
 
Event 2  Boys 100 Meter Dash T54
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1 Monroy, Brian             17 Unattached               20.21   1.4 11  10   
  2 McClendon, Brett           9 KK                       35.80   1.5  9   8   
  3 Guerrero, Brayan           8 Unattached               38.05   1.5  9   6   
 
Event 3  Women 200 Meter Dash T11
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1 Taylor, Lakeria           16 Unattached               34.92   1.0  6  10   
 
Event 3  Women 200 Meter Dash T33
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1 Messer, Kristen           25 Unattached               40.91   2.4  8  10   
 -- Chapa, Kaitlyn            10 Unattached                  DQ   1.0  2 
 
Event 3  Women 200 Meter Dash T34
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1 Gaeth, Chanda                ARMY                     54.03   2.4  8  10   
 
Event 3  Women 200 Meter Dash T43-44
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1 wright, Daphne            42 Unattached               34.56   2.5  5  10   
 
Event 3  Women 200 Meter Dash T52
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1 Leitner, Cheryl           29 Unattached               44.47   2.4  8  10   
 
Event 3  Women 200 Meter Dash T54
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1 Peters, Melanie           10 Unattached             1:28.46   2.3  4  10   
  2 Oyler, Cynthia            14 Unattached             1:29.96   2.3  4   8   
 
Event 3  Boys 200 Meter Dash T12
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1 Cooper, Dailen            15 Unattached               28.80   1.0  6  10   
  2 Harrison, Willie          18 Unattached               29.01   1.0  6   8   
 
Event 3  Boys 200 Meter Dash T13
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1 Guthrie, Troy             20 Unattached               31.73   1.0  6  10   
 
Event 3  Boys 200 Meter Dash T32
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1 Struxness, Wyatt          15 KK                     1:50.18   2.3  4  10   
 
Event 3  Boys 200 Meter Dash T33
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  2 DeRousse, Samuel          12 KK                     2:54.37   2.3  4   8   
 
Event 3  Boys 200 Meter Dash T35
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Velasquez, Daniel         15 KK                       46.07   3.4  10   
 
Event 3  Boys 200 Meter Dash T36
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1 Clemens, Chris            39 NAVY                     27.76   2.3  3  10   
 
Event 3  Boys 200 Meter Dash T37
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1 brogan, karsten           17 Unattached               29.82   2.5  5  10   
  2 Miles, Mitchell           17 GUM                      33.29   3.4  1   8   
  3 McKinley, Will            16 Unattached               36.29   3.4  1   6   
  4 Liendo, Arturo            12 KK                       43.85   1.0  2   5   
 
Event 3  Boys 200 Meter Dash T38
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1 Sandoval, Michael          8 KK                       51.81   1.0  2  10   
 
Event 3  Boys 200 Meter Dash T41-42
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1 Brown, Elias               8 Unattached             1:07.33   1.0  2  10   
 
Event 3  Boys 200 Meter Dash T43-44
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1 Cardenas, Juan            22 Unattached               33.62   2.3  3  10   
  2 Bracken, Stephen          24 ARMY                     34.15   2.3  3   8   
  3 Geddie, Ryan              11 Unattached               42.83   3.4  1   6   
 
Event 3  Boys 200 Meter Dash T45-46
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1 Gaupp, Robbie             27 Unattached               26.17   2.3  3  10   
  1 Kacer, Michael            30 ARMY                     26.40   2.3  3  10   
  2 Cervantes, Nicholas        8 KK                     1:08.05   1.0  2   8   
 
Event 3  Boys 200 Meter Dash T51
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1 Stephens, Quintin         54 USMC                     59.43   2.1  9  10   
 
Event 3  Boys 200 Meter Dash T52
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1 McCoy, Nicholas           29 Unattached               35.74   2.1  9  10   
  2 Gallegos, Joel            23 Unattached               38.10   2.1  9   8   
  3 Porter, Larry             44 Unattached               45.88   2.1  9   6   
  4 Amos, Tracale             11 Unattached             1:16.37   2.0  7   5   
 
Event 3  Boys 200 Meter Dash T53
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1 Torres, Arturo            23 Unattached               30.24   2.0 10  10   
  2 Bermudez, Ramiro          53 Unattached               31.79   2.0 10   8   
 
Event 3  Boys 200 Meter Dash T54
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1 Monroy, Brian             17 Unattached               36.39   2.0 10  10   
  2 McClendon, Brett           9 KK                     1:18.41   2.0  7   8   
  3 Guerrero, Brayan           8 Unattached             1:21.50   2.0  7   6   
 
Event 3  Boys 200 Meter Dash T60
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1 Gill, Chaz                23 ARMY                     30.38   2.3  3  10   
 
Event 4  Women 400 Meter Run T11
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Taylor, Lakeria           16 Unattached             1:23.72   5  10   
  1 Hernandez, Sarai          19 Unattached             1:30.14   4 
 
Event 4  Women 400 Meter Run T33
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Messer, Kristen           25 Unattached             1:24.51   7  10   
 
Event 4  Women 400 Meter Run T34
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Gaeth, Chanda                ARMY                   1:52.15   7  10   
 
Event 4  Women 400 Meter Run T54
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
 -- Peters, Melanie           10 Unattached                  DQ   6 
 -- Oyler, Cynthia            14 Unattached                  DQ   6 
 
Event 4  Women 400 Meter Run T60
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Hopper, Yadila            28 ARMY                   1:44.02   3  10   
 
Event 4  Boys 400 Meter Run T12
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Cooper, Dailen            15 Unattached             1:11.18   5  10   
  2 Kelso, Shane              20 Unattached             1:13.54   5   8   
  3 Harrison, Willie          18 Unattached             1:14.26   5   6   
 
Event 4  Boys 400 Meter Run T33
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
 -- DeRousse, Samuel          12 KK                          DQ   6 
 
Event 4  Boys 400 Meter Run T35
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Velasquez, Daniel         15 KK                     1:51.88   2  10   
 
Event 4  Boys 400 Meter Run T37
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 brogan, karsten           17 Unattached             1:10.36   3  10   
  2 Miles, Mitchell           17 GUM                    1:18.66   2   8   
  3 Liendo, Arturo            12 KK                     1:44.23   2   6   
 
Event 4  Boys 400 Meter Run T38
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Sandoval, Michael          8 KK                     1:57.65   10   
 
Event 4  Boys 400 Meter Run T43-44
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Cardenas, Juan            22 Unattached             1:21.42   4  10   
  2 Geddie, Ryan              11 Unattached             1:38.57   2   8   
 
Event 4  Boys 400 Meter Run T45-46
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Gaupp, Robbie             27 Unattached             1:05.78   4  10   
  2 Cervantes, Nicholas        8 KK                     2:30.40   1   8   
 
Event 4  Boys 400 Meter Run T52
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 McCoy, Nicholas           29 Unattached             1:10.82   7  10   
  2 Gallegos, Joel            23 Unattached             1:21.55   7   8   
  3 Porter, Larry             44 Unattached             1:42.07   7   6   
 -- Amos, Tracale             11 Unattached                  DQ   6 
 
Event 4  Boys 400 Meter Run T53
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Bermudez, Ramiro          53 Unattached             1:00.36   8  10   
  2 Torres, Arturo            23 Unattached             1:05.60   8   8   
  3 Rock, Donald              25 Unattached             1:12.39   8   6   
 
Event 4  Boys 400 Meter Run T54
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Guerrero, Brayan           8 Unattached             3:08.16   6  10   
 
Event 5  Women 800 Meter Run T11
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Flores, Amy               21 Unattached             3:32.78   10   
 
Event 5  Boys 800 Meter Run T12
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Kelso, Shane              20 Unattached             3:19.36   10   
 
Event 5  Boys 800 Meter Run T13
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Navarro, Pedro            19 Unattached             2:57.90   10   
  2 Moss, Garion              15 Unattached             3:16.51    8   
 
Event 5  Boys 800 Meter Run T51
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Stephens, Quintin         54 USMC                   4:39.89   3  10   
 
Event 5  Boys 800 Meter Run T53
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Bermudez, Ramiro          53 Unattached             2:00.38   3  10   
  2 Rock, Donald              25 Unattached             2:28.26   3   8   
 
Event 5  Boys 800 Meter Run T54
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Monroy, Brian             17 Unattached             2:41.14   3  10   
 
Event 6  Women 1500 Meter Run T11
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Hernandez, Sarai          19 Unattached             7:44.13   10   
  2 Flores, Amy               21 Unattached             8:57.00    8   
 
Event 6  Boys 1500 Meter Run T13
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Navarro, Pedro            19 Unattached             6:11.25   10   
  2 Moss, Garion              15 Unattached             7:01.03    8   
 
Event 6  Boys 1500 Meter Run T45-46
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Kacer, Michael            30 ARMY                   5:38.19   10   
 
Event 6  Boys 1500 Meter Run T51
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Stephens, Quintin         54 USMC                   8:56.11   10   
 
Event 6  Boys 1500 Meter Run T53
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Bermudez, Ramiro          53 Unattached             3:49.83   10   
  2 Rock, Donald              25 Unattached             5:03.94    8   
 
Event 6  Boys 1500 Meter Run T54
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Monroy, Brian             17 Unattached             5:16.97   10   
 
Event 7  Boys 5000 Meter Run T53
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Bermudez, Ramiro          53 Unattached            12:40.30   10